Atklāta gleznotājas Ellas Mežules personālizstāde

Mar 1, 2019 | Blog, Grand Poet

Turpinoties Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un “Semarah Hotels” pērn uzsāktajai sadarbībai Latvijas jauno un talantīgo māksliniekus atbalstam, piektdien, 1.martā, dizaina viesnīcā “Grand Poet Hotel” atklāta jau trešā personālizstāde. Šoreiz viesnīcas apmeklētājiem iespēja iepazīties ar LMA maģistrantūras studentes Ellas Mežules, darbiem. Ikviens interesents tos varēs aplūkot un novērtēt līdz šī gada jūnijam.

Izstādes nosaukums filozofisks – “Es vēroju ātrus, vientuļus pūļus, tie man stāsta par saviem gausiem kosmonautiem”. Tās atklāšanā šaurā cilvēku lokā piedalījās Ellas Mežules pasniedzējs, gleznotājs un LMA prorektors profesors Andris Vītoliņš, viesnīcas “Grand Poet Hotel” vadītājs Māris Alnis, kā arī mākslinieces ģimene un tuvākie draugi. Par muzikālo gaisotni parūpējās mūziķis Jānis Ruņģis.

“Latvijā nav daudz iestāžu, kurās jaunajiem māksliniekiem būtu iespēja izrādīt savus darbus plašākai publikai. Vēl mazāk ir institūciju, kas ir spējīgas atbalstīt jaunos māksliniekus arī finansiāli. Fantastiski, ka ne ar akadēmiju saistītai iestādei – lielai, varenai un oficiālai – ir svarīgi, kas notiek mākslā, iepazīstinot savus apmeklētājus, tostarp ārvalstniekus, ar mazu daļiņu no Latvijas mākslas pasaules. Esmu priecīga, ka saviem darbiem varēju notraukt putekļus, nododot gleznas apskatei un vērtēšanai arī citiem mākslas mīļotājiem,” stāsta E.Mežule.

Māksliniece skaidro, ka jaunatklātajā izstādē aplūkojamā darbu sērija, kas aizsākta 2017.gadā, veidota ilgtermiņā caur vērojumiem, domājumiem, sajutumiem, atskārtumiem, pārsteigumiem, atklājumiem un mierinājumiem par mūsu cilvēcisko dabu un tās nenoteikto plūdumu.

“Gleznas pauž mākslinieces interesi par aizspoguliju, par to, kas notiek kaut kur ārpus kadra. Interese par pasauli, kas kustas, elpo un kam ir emocijas. Pasauli, kurai ādā rit asinis un vēl nav atrofējušās kājas no kņupēšanas pie datora. Ellas darbi ir inteliģenti, iespējams, tie paver cerību civilizācijai izdzīvot šajā sadomazohistiskajā konceptuālisma pasaulē, kurā, izrādās, vēl kaut kur eksistē daba un kāds pat prot to piefiksēt,” par savas studentes talantu izsakās A.Vītoliņš.

E.Mežule iepriekš studējusi Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un LMA, savas zināšanas papildinājusi Īrijā un Itālijā. Viņas darbi ir tikuši izstādīti ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā, Īrijā, Beļģijā, Itālijā un citās valstīs. 2016. gadā saņēmusi Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmiju, bet 2017. gadā – Valdemāra Tones stipendiju. Šobrīd turpina glezniecības studijas maģistrantūrā LMA. Paralēli studijām ir LMA Sestdienas skolas vadītāja, kā arī gleznošanas skolotāja Ķekavas mākslas skolā. Šī jau ir piektā mākslinieces personālizstāde.

Novērtēt gleznas var ikviens interesents, piešķirot sirdij tuvākajam darbam uzlīmi – monētu piecu grandu vērtībā. “Grand Poet Hotel” vadītājs Māris Alnis skaidro, ka katras ik ceturkšņa izstādes noslēgumā viesnīca iegādājas izstādes novērtētāko gleznu, veidojot unikālu jauno latviešu mākslinieku darbu kolekciju “Grand Poet Art Collection”.Šobrīd kolekcijā ir jau divu jauno mākslinieču – Madaras Kvēpas un Justīnes Seiles darbi –, kuriem viesnīcas telpās kopā ar dizaineriem piemeklētas īpašas vietas, priecējot apmeklētājus, mākslas un dzīves badītājus no visas pasaules. Nākamās izstādes atklāšana iecerēta šī gada vasarā.

Par “Grand Poet Art Collection”
2018.gada 14.jūnijā Latvijas Mākslas akadēmija un  viesnīcu tīkls “Semarah hotels”  noslēdza sadarbības memorandu jauno mākslinieku atbalstam un attīstībai. Tā mērķis ir atbalstīt akadēmijas studentus un Latvijas jaunos māksliniekus – iedrošināt jauniem sasniegumiem, celt pašapziņu un veidot starptautisku karjeru, sniegt finansiālu atbalstu talanta izkopšanai, radīt telpu personālizstāžu veidošanai, tādējādi veicinot mākslas attīstību Latvijā.

Par “Grand Poet Hotel”
“Grand Poet Hotel” izveidojusi Latvijā radītā viesnīcu ķēde “Semarah Hotels”. Šobrīd viesnīcu tīkls var lepoties ar kūrorta viesnīcu “Lielupe” Jūrmalā un divām viesnīcām Rīgā – četrzvaigžņu vēsturisko viesnīcu “Metropole” Aspazijas bulvārī un eleganto pieczvaigžņu dizaina viesnīcu “Grand Poet Hotel” Raiņa bulvārī 5/6. Katra no tām ir ar savu unikālo stāstu un vērtībām.

“Grand Poet Hotel” Tai jaunradītais “Diplohēmijas” koncepts apvieno diplomātijai un bohēmai raksturīgos dizaina risinājumus, ko veidojusi starptautiski atzītā un godalgotā koncepta un dizaina aģentūra “Stylt Trampoli” (Zviedrija). Savukārt projektu izstrādājis arhitektu birojs “Sarma un Norde” (Latvija), saglabājot ēkas arhitektonisko unikalitāti. Viesnīcas nosaukums sevī nes dualitāti, kas bieži vien iemiesojas arī dzejniekos, – lietišķums un bohēmiskums.